מתי והיכן תוכלו לצפות בפריחת הדובדבן ביפן?

עונת פריחת הדובדבן היא אולי הזמן הטוב ביותר לבקר ביפן. בתקופה זו, בין החודשים מרץ למאי פורחים עצי הדובדבן בכל רחבי יפן, מדרום לצפון. ישנם עשרות סוגים של דובדבן ביפן וחלקם פורחים מספר ימים בלבד באביב. פריחת הדובדבן  היא ככל הנראה הסמל המזוהה ביותר עם יפן – ארץ השמש העולה. אין זה מפליא שכן זהו מראה מפעים ומעורר השתאות, העצים מתמלאים בפתיתים עדינים של עלי כותרת בגווני לבן ורוד, כמו פתיתי שלג בוהקים. עונת פריחת הדובדבן הקרויה ביפנית סאקורה  נחגגת ביפן מזה מאות בשנים בחג שנקרא הנאמי (Hanami) אשר פירושו "חג הצפייה בדובדבן". בתקופה זו מגיעים משפחות, זוגות, קולגות בעבודה וכמובן תיירים רבים לחזות בתופעה המרשימה, יושבים על מחצלות מתחת לעצים, עורכים פיקניקים, ארוחות ומפגשים משפחתיים וחברתיים ואפילו חוגגים חתונות. לפני שתרוצו להזמין כרטיסי טיסה ליפן ואת פס הרכבות השבועי – חודשי של יפן  חשוב שתדעו לתכנן את הטיול שלכם ביפן לפי מועד פריחת הדובדבן באביב 2023. בפוסט שלפניכם נסקור את לוח הזמנים של פריחת הדובדבן ונמליץ על המקומות הכי טובים לצפייה בפריחת הדובדבן ביפן.

עונת פריחת הדובדבן היא אולי הזמן הטוב ביותר לבקר ביפן
עונת פריחת הדובדבן היא אולי הזמן הטוב ביותר לבקר ביפן
בתקופת פריחת הדובדבן מתמלאים העצים בפתיתים עדינים של עלי כותרת בגווני לבן ורוד
בתקופת פריחת הדובדבן מתמלאים העצים בפתיתים עדינים של עלי כותרת בגווני לבן ורוד

מתי פורחים עצי הדובדבן ביפן?

ככלל פריחת הדובדבן מתקדמת צפונה מהדרום החם, החל מחודש ינואר באיי אוקינאווה הסובטרופיים ועד לחודש מאי בצפון האי הצפוני הוקאידו הקר יחסית. בערים המרכזיות של יפן, אליהם גם מגיעים מרבית התיירים, כלומר בין טוקיו, קיוטו ואוסקה, פורחים עצי הדובדבן מסוף מרץ עד לתחילת אפריל מדרום לצפון כלומר מאוסקה שבדרום דרך קיוטו ועד לטוקיו שבצפון.

כדי לסייע לכם לתכנן את הטיול שלכם ביפן בעקבות פריחת הדובדבן לפניכם לוח הפריחה הממוצע של עצי הדובדבן בערים נבחרות ביפן מדרום לצפון:

פוקואוקה: 22 – 31 במרץ

הירושימה: 25 במרץ – 3 באפריל

נארה: 28 במרץ – 4 באפריל

אוסקה: 27 במרץ – 4 באפריל

קיוטו: 26 במרץ – 4 באפריל

נגויה: 24 במרץ – 2 באפריל

טוקיו: 24 – 31 במרץ

סנדאי: 8 – 13 באפריל

סאפורו – 1 – 6 במאי

למרות לוח הזמנים הממוצע של פריחת הדובדבן, חשוב לדעת כי ייתכנו סטיות מהמועדים וכי לא ניתן לדעת בוודאות מתי תתרחש הפריחה מכיוון שהפריחה תלויה במידה רבה במזג האוויר שקדם לתקופת הפריחה. אם מזג האוויר חמים יחסית הפריחה תקדים ואם מזג האוויר קריר יחסית לממוצע הפריחה צפויה להתאחר. עקב כך משנה לשנה יכולים להיות הבדלים של כשבוע במועד הפריחה ולעיתים אף מעבר לכך. גורם השפעה נוסף המשפיע על תנודות במועדי פריחת עצי הדובדבן הוא עוצמת החשיפה של עצי הדובדבן לשמש. ייתכן מאד שבאותה עיר יפרחו מוקדם יחסית אזורים החשופים יותר לשמש בהשוואה לאזורים אחרים שחשופים פחות לאור השמש אשר יפרחו מספר ימים מאוחר יותר.

כמה זמן פורחים עצי הדובדבן ביפן?

עונת פריחת הדובדבן קצרה למדי. הפריחה המלאה של עצי דובדבן הקרויה מנקאי ביפנית (Mankai) תתרחש על פי רוב כשבוע לאחר פריחת הפרחים הראשונים, פריחה המכונה קאיקה ביפנית (Kaika). שבוע לאחר שיא הפריחה ינשרו מרבית הפרחים, מראה מרהיב בפני עצמו, כמו של פתיתי שלג.  רוח חזקה או גשם עשויים לזרז את נשירת הפרחים.

שבוע לאחר שיא הפריחה ינשרו מרבית הפרחים
שבוע לאחר שיא הפריחה ינשרו מרבית הפרחים

מהם אתרי פריחת הדובדבן המומלצים ביותר?

לפניכם רשימת האתרים הכי מומלצים לצפייה בפריחת הדובדבן בערים מרכזיות ברחבי יפן, בהם תוכלו לבקרי יחד עם המוני היפנים ולחוות את חוויית חג ההנאמי בעונת הסאקורה.

פריחת הדובדבן בטוקיו (שבוע אחרון של מרץ)

פארק שינג'וקו (Shinjuku Gyoen) הוא אחד הפארקים הגדולים והיפים ביותר בטוקיו שנמצא במרחק הליכה קצר מתחנת שינג'וקו. פארק יפהפה זה המהווה מפלט מהעיר הגדולה הוא לא ספק אחת הנקודות היפות ביותר לצפייה בפריחת הדובדבן בטוקיו.

פארק אונאו (Uneo Park) הוא אחד הפארקים הכי יפים וגם הכי עמוסים בעונת פריחת הדובדבן. הפארק כולל למעלה מאלף עצי דובדבן מסוגים שונים שמשתרעים לאורך השבילים שמובילים לפגודת שינובזו שבמרכז הפארק ולאורך הדרך המובילה מוזיאון הלאומי הממוקם בפארק. הכניסה לפארק קרובה מאד לתחנת התחתית אונאו והיא חינמית.

פריחת הדובדבן בפארק אונאו בטוקיו
פריחת הדובדבן בפארק אונאו בטוקיו

פריחת הדובדבן במצומוטו (אמצע אפריל)

טירת מצומוטו (Matsumoto Castle) היא אחד המומלצים ביותר לצפייה בפריחת הדובדבן על רקע הטירה המרשימה שבה תוכלו לבקר, לטפס לקומה העליונה ולצפות על כל העצים הלבנים מלמעלה. במתחם זה נמצאים למעלה מ – 300 עצי דובדבן.

תחילת פריחת הדובדבן על רקע טירת מצומוטו (Matsumoto Castle)
תחילת פריחת הדובדבן על רקע טירת מצומוטו (Matsumoto Castle)

פריחת הדובדבן בקיוטו (תחילת אפריל)

 "דרך הפילוסופים" בקיוטו היא שביל הליכה יפהפה שעובר לאורך תעלת מים שמחברת בין מקדש הכסף – גינקקוג'י (Ginkakuji) ובין מקדש ננזנג'י (Nanzenji). לאורכו של שביל ההליכה מאות עצי דובדבן פורחים בלבן. זהו אחד המקומות הטובים ביורת לצפייה בפריחת הדובדבן ביפן וגם עמו סלמדי בתקופה זו.

אזור ארשיאמה (Arashiyama)  שבפאתי העיר קיוטו הוא אזור בו תוכלו למצוא מאות עצי דובדבן פורחים באזור גשר טוגאסוקיו (Togetsukyo Bridge) הממוקם לרגלי הרי ארשיאמה.

פריחת הדובדבן לאורך דרך הפילוסופים בקיוטו
פריחת הדובדבן לאורך דרך הפילוסופים בקיוטו
לקראת סוף פריחת הדובדבן לאורך דרך הפילוסופים בקיוטו
לקראת סוף פריחת הדובדבן לאורך דרך הפילוסופים בקיוטו

פריחת הדובדבן באוסקה (תחילת אפריל)

פארק סקורנומיה הוא אחד הפארקים הגדולים ביותר בהם תוכלו למצוא למעלה מ 5000 עצי דובדבן פורחים! מראה מרהיב במיוחד ואחד המקומות המומלצים ביותר לצפייה בפריחת הדובדבן ביפן. העצים מתוחים בשורות אינסופיות לאורך טיילת הנהר.

מסביב לטירת אוסקה בפארק נישימונארו (Nishinomaro) תמצאו למעלה מארבעת אלפים עצי דובדבנים מסוגים שונים הפורחים בלבן ובוורוד. זהו מקום נפלא לפיקניק על רקע המצודה המרשימה שבה תוכלו לבקר (בתשלום) ולצפות מהקומה העליונה של המצודה על כל הפארק הצבוע לבן המשתרע לרגליכם.

פריחת הדובדבן לרגלי טירת אוסקה
פריחת הדובדבן לרגלי טירת אוסקה

פריחת הדובדבן בנארה (תחילת אפריל)

פארק נארה שנמצא במרחק הליכה קצר מתחנת Kintetsu Nara Station, במרחק הליכה קצר מהמקדש המרשים טודאי ג'י ( Todaiji) הוא אחד המקומות היפים ביותר לצפייה בלמעלה מ 1700 עצי הדובדבן הפורחים וביניהם משוטטים בחופשיות ברחבי הפארק לצד המוני המבקרים כחמש מאות איילים.

בין עצי הדובדבן הפורחים בפארק נארה משוטטים בחופשיות כחמש מאות איילים
בין עצי הדובדבן הפורחים בפארק נארה משוטטים בחופשיות כחמש מאות איילים

פריחת הדובדבן בהימאג'י (תחילת אפריל)

הפארק שמסביב לטירת הימאג'י, אחת הטירות המרשימות ביותר ביפן היא גם אחד המקומות המומלצים ביותר לצפייה בפריחת מאות עצי הדובדבן עם מראה הטירה ברקע. הכניסה לפארק החיצוני חינמית אך מומלץ להיכנס לשטח הטירה, לבקר בטירה המרשימה מימי הביניים ולצפות מלמעלה בפריחה הלבנה המרהיבה!

הפארק שמסביב לטירת הימאג'י, אחת הטירות המרשימות ביותר ביפן הוא אחד המקומות המומלצים ביותר לצפייה בפריחת הדובדבן ביפן
הפארק שמסביב לטירת הימאג'י, אחת הטירות המרשימות ביותר ביפן הוא אחד המקומות המומלצים ביותר לצפייה בפריחת הדובדבן ביפן

מקווים שעשינו לכם קצת סדר עם פריחת הדובדבן ביפן, כך שתוכלו לשלב את אתרי פריחת עצי הדובדבן בתכנית הטיול שלכם.

מוצפים במידע, קצרים בזמן ומתקשים לבנות את מסלול הטיול ביפן? בדיוק בשביל זה אנחנו כאן!

מוזמנים לפנות אלינו לבניית תכנית טיול מותאמת אישית ביפן – לחצו כאן או כתבו לנו בווצאפ – 0545495905

 

פוסטים נוספים שכתבנו על יפן

טיול עצמאי ביפן – "שלב אחר שלב בבניית תכנית הטיול ביפן"

 היכן תמצאו את כרטיס הרכבות היפני JR Pass במחיר הזול ביותר

כל מה שרציתם לדעת על פס הרכבות היפני

תיק טיול – תכנית טיול לארבעה ימים בטוקיו

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.