תיק טיול – ארבעה ימים בעמק אאוסטה

במקום לשבת שעות על תכנון הטיול קבלו תיק טיול – חבילת טיול מלאה למטייל העצמאי לארבעה ימים בעמק אאוסטה: מבצרים ימי הביניים, עיירות ציוריות לרגלי האלפים, נופיו המרהיבים של המונט בלאן, קרחוני עד, מסלולי הליכה בטבע, מסעדות טובות, קניות ומקומות לינה מומלצים. 

בחבילות הטיול של תיק טיול ניתן דגש מיוחד על איך לבנות את יום הטיול, סדר האתרים והתמהיל המתאים לכל יום טיול. מסלול הטיול שם דגש על שילוב מתאים בין מוזיאונים, אטרקציות עם קניות, מסעדות, בתי קפה והליכה רגלית.

תוכלו לחבר את תיק טיול באזור עמק אאוסטה לתיקי טיול ביעדים סמוכים: תיק טיול – שישה ימים באגם גארדה, תיק טיול – טיול יום בטורינו, תיק טיול – יומיים במילאנו ועוד…

עונת ביקור מומלצות: הקיץ הוא הזמן האידיאלי לביקור בעמק אאוסטה אם כי יש לקחת בחשבון שבשנים האחרונות כתוצאה מהשפעות ההתחממות הגלובאלית ייתכנו ימים ארוכים של גלי חום שמשפיעים במידה רבה על העמק. במקרה זה טיול בהרים יהיה נעים יותר. ניתן לטייל באזור בסתיו אך יש לקחת בחשבון שמזג האוויר מתקרר מאד ככל שנתקדם לכיוון אוקטובר ובאביב יתכנו שלגים בהרים, דבר שעשוי להקשות על תכנון טיול באזור ההרים אך הנוף מסביב לעמק עם שלג בהרים מרהיב.

קהל יעד: כל המשפחה, זוגות, ירח דבש.

לפני שנתחיל במסלול הטיול עצמו, בשלב הראשון חשוב שתזמינו את הטיסה, תשריינו את הרכב ואת מקומות הלינה בעמק אאוסטה.

לחצו כאן להזמנת טיסה למילאנו המשמשת כנקודת המוצא להגעה לעמק אאוסטה במחיר מוזל באמצעות Skyscanner.com. לחלופין תוכלו לנחות בג'נבה ולשלב עם עמק אאוסטה טיול גם בשוויץ ובצרפת.

לחצו כאן להזמנת רכב שכור באיטליה בהתאם לתאריכי הטיסה ששריינתם בהזמנה דרך Rentalcars.com

ועכשיו אפשר לצאת לדרך – מסלול מעגלי שיוצא ממילאנו לחמישה ימים מלאים בעמק אאוסטה, בהרים שסביבה ובעיר אאוסטה היושבת במערב העמק.

יום 1 – בדרך ממילאנו לאאוסטה

נסיעה ישירה ממילאנו לאאוסטה נמשכת כשעתיים, מרחק של 183 קילומטרים. אך מומלץ לעצור בדרך בכמה אתרים נהדרים ולסיים את היום באאוסטה.

9:00 יציאה ממילאנו, נסיעה לנובארה, משך הזמן – כחמישים דקות – מסלול הנסיעה.

10:00 העיר העתיקה של נובארה – נובארה שנוסדה בתקופה הרומית היא בירת נפת נוברה במחוז פייאמונטה, בה יתמקד הטיול שלנו בארבעת הימים הקרובים. נובארה היא גם השנייה בגודלה במחוז פיימונטה לאחר טורינו ונראה כי גם קצב החיים שם אטי יחסית. העיר משמשת כצומת דרכים חשובה לתחבורה המסחרית על הכביש בין מילאנו לבין טורינו ועל הכביש בין ג'נובה לבין שוויץ. אתריה החשובים של נוברה מתחלקים בין אלה הנמצאים במרכז ההיסטורי שלה שבעבר היה תחום בעיר שבתוך החומות לבין אלה הנמצאים בחלקים החדשים שלה שמחוץ למרכז ההיסטורי. לכו בעקבות מסלול ההליכה הבא בין אתריה של העיר: 

ראשית תחנו את הרכב בחניון ותלכו ברגל בין האטרציות השונות בעיר העתיקה.  האטרקציה המרכזית ש העיר שבה תבחינו עם הגיעכם אל העיר היא הבזיליקה של סן גאודנציו (San Gaudenzio), שכיפתה מגיעה לגובה של 121 מטרים! בזיליקה זו תוכננה על ידי אלסנדרו אנטונלי (Alessandro Antonelli) ונבנתה בשנת 1888. מגדל הפעמונים שלה גם הוא מבנה מעורר עניין והוא תוכנן על ידי בנדטו אלפיירי (Benedetto Alfieri).

נמשיך מכאן למרכז החיים הדתיים של נוברה היא הקתדרלה של נובארה הבנויה בסגנון נאו קלאסי וגם היא תוכננה על ידי אנטונלי. הקתדרלה מתנשאת במקום בו עמד מקדש האל יופיטר בתקופה הרומית. ממול לקתדרלה ניצב הבניין העתיק ביותר שקיים היום בנוברה, בית הטבילה.

בסמוך לקתדרלה ניצב הברולטו (broletto), מקום ההתכנסות ההיסטורי של מועצת העיר, מרכז החיים הפוליטיים של העיר החופשית של נוברה. על חצר הברולטו משקיפים ארמון הפודסטה (Palazzo del Podestà), הארמון הקטן של משפחת פטריצ'י (Palazzetto dei Paratici), המוזיאון האזרחי והגלריה לאומנות מודרנית אליה מומלץ  להיכנס. בסמוך תמצאו גם את  ארמון מועצת העיר ובניין נוסף מהמאה ה-15. לא רחוק מכיכר הרפובליקה ניצבת ככר צ'זארה בטיסטי (Piazza Cesare Battisti), שמכונה בפי המקומיים "כיכר עשבי התיבול" (Piazza delle Erbe), שמהווה את הנקודה המרכזית ביותר של נוברה. בכיכר ג'יאקומו מטאוטי (Piazza Giacomo Matteotti) נימצא ארמון נטה-איזולה (Palazzo Natta-Isola), שהוא מקום מושבם של ממשל הנפה ושל משטרת נוברה. הבניין בולט במגדל השעון הבנוי עליו. מכיכר זו יוצא רחוב פרטלי רוסלי (via Fratelli Rosselli), שלצידו ניצב ארמון קרבינו (Palazzo Cabrino), שהוא בניין עיריית נוברה. כעיר שנבנתה בתקופה הרומית, בנויה רשת הרחובות של נוברה על בסיס קארדו ודקומאנוס שכיום מהווים בהתאמה את שדרת איטליה (Corso Italia) ואת שדרת קאבור (Corso Cavour). שתי השדרות הללו מצטלבות במה שקרוי "פינת השעות" (Angolo delle Ore).

נמשיך במסלול ההליכה בין בתי קפה, חנוויות בוטיק ומסעדות אל הכיכר הגדולה ביותר בנוברה היא כיכר קדושי החירות (Piazza Martiri della Libertà), שבה ניצב פסלו של ויטוריו אמנואלה השני מלך איטליה הרכוב על סוס. על הכיכר משקיפים מצודת ויסקונטי-ספורצה שנבנה על ידי דוכסי מילאנו מבית ויסקונטי וספורצה, ובניין התיאטרון. המצודה, שבעבר הייתה גדולה יותר ממה ששרד ממנה עד היום, מוקפת בגנים הציבוריים הגדולים ביותר בנוברה. מכאן נחזור אל החניון ונמשיך בדרכנו.

מסלול הסיור הרגלי בנובארה (Novara)
מסלול הסיור הרגלי בעיר העתיקה של נובארה (Novara)

12:00 נסיעה מנובארה למרכז הקניות Vicolungo The Style Outlets, משך הנסיעה: כעשרים דקות – מסלול הנסיעה.

12:30 מרכז הקניות Vicolungo The Style Outlets- מרכז זה הוא אחד ממספר מרכזי קניות גדולים הפזורים בצפון איטליה. אאוטלט זה כולל עשרות חנויות של מוצגי האופנה המובילים כמו טומי הילפיגר, אדידס, קולומביה ועוד…. תוכלו למצוא כאן מותגים במחירי מבצע גדולים, בהנחה של עשרות אחוזים. כמו כן תוכלו לעשות במקום הפסקת קפה או לאכול צהריים באחת המסעדות המקומיות.

14:00 נסיעה ממרכז הקניות ויקולונגו לריקטו (Ricetto), משך נסיעה – כחצי שעה – מסלול הנסיעה

14:30 הכפר העתיק ריקטו (Ricetto) – הוא כפר שהשתמר מימי הביניים הכוללים מתחם מבוצר עתיק ששימש בעבר כמחסן, ומציע כעת אירועי תרבות ונופים פנורמיים, מגדל עתיק (Torre osservatorio) שממנו ניתן לערוך כיום תצפית יפה וסמטאות ציוריות. תוכלו לעצור בכפר לארוחת צהריים טובה באחת המסעדות, ביניהן הפיצריה המקומית – Marchesa la Pizzeria. 

16:00 נסיעה מהכפר ריקטו לעיר אאוסטה, משך נסיעה: כשעה ורבע – מסלול הנסיעה.

17:30 הגעה לאאוסטה (Aosta) – אָאוֹסְטָה היא עיר בצפון איטליה, השוכנת בהתמזגות הנהרות בותייר ודורה בלטאה, סמוך לכניסה האיטלקית למנהרת המון בלאן בהרי האלפים, ועל רקע הצטלבות מעברי האלפים סן ברנאר הגדול וסן ברנאר הקטן, כ-110 קילומטר צפון-צפון מערב לטורינו. העיר כוללת שרידים מרשימים מאד מהתקופה הרומית מימי הביניים ומשמשת כנקודת מוצא מצויינת לטיולים בסביבתה.

אאוסטה בצפון מערב איטליה
אאוסטה בצפון מערב איטליה

17:30 התמקמות במלון באאוסטהמלון מומלץ באאוסטה – Le lion , דירה מאובזרת ומרווחת מאד, כולל מטבח מצוייד וסופרמרקט שנצא בסמוך ומרחק הליכה קצר מהעיר העתיקה. בעל הבית אלברטו מאד תקשורתי ואדיב. מקום נהדר לשהייה שקיבל בצדק רב לדירוג מאד גבוה – 9.7!

18:30 העיר העתיקה של אאוסטה – רחובות שוקקים בחנויות, מסעדות, גלידריות ובתי קפה לצד שרידי מבנים וסמטאות עם ציורי קיר וכתובות מימי הביניים לצד שרידים של עתיקות רשימות מהתקופה הרומית. מתחם נהדר לבילוי בשעות הערב. בתקופות התיירות העמוסות בעיקר באיטלקים, מומלץ להזמין מראש מקום במסעדה.

העיר העתיקה של אאוסטה - סמטאות עתיקות עמוסות בחנויות, מסעדות, בתי קפה ושוקקת בתיירים
העיר העתיקה של אאוסטה – סמטאות עתיקות עמוסות בחנויות, מסעדות, בתי קפה ושוקקת בתיירים
העיר העתיקה של אאוסטה - סמטאות עתיקות עמוסות בחנויות, מסעדות, בתי קפה ושוקקת בתיירים
העיר העתיקה של אאוסטה – סמטאות עתיקות, כנסיות, ציורי קיר וחנויות ששרדו עוד מימי הביניים
העיר העתיקה של אאוסטה - סמטאות עתיקות, כנסיות, ציורי קיר וחנויות ששרדו עוד מימי הביניים
העיר העתיקה של אאוסטה – סמטאות עתיקות, כנסיות, ציורי קיר וחנויות ששרדו עוד מימי הביניים

מסעדה מומלצת לארוחת ערב בעיר העתיקה L'osteria – מומלץ מאוד! מסעדה טיפוסית עם טעמים מקומיים של עמק אאוסטה. צוות אדיב, יעיל ומהיר ואוכל נהדר.

בחזרה למלון באאוסטה, לילה 1/2.

יום 2 – יום טיול בפארק הלאומי גראן פרדיסו

9:00 ארוחת בוקר במלון באאוסטה, מלון מומלץ באאוסטה – Le lion

10:00 נסיעה אאוסטה לפארק גראן פרדיסו (Gran Paradiso National Park) עד לעיירה Cogne. משך הנסיעה: 35 דקות בדרך יפהפיה שעוברת בתוך השמורה, לאורך נהר גועש, מפלים וכפרים ציוריים. שיו לב לכך שהדרך צרה, לעיתים מפותלת ועל שפת מצוק. נדרשת נסיעה זהירה.

10:40 מסלול הליכה למפלי לילאז (Lilaz Waterfalls) – מעט אחרי קוגנה תמצאו את החניון הציבורי של מפלי לילאז שנמצא בגובה של 1600 מטרים. מהחניון מתחיל מסלול הליכה מעגלי בן 2.5 קילומטרים למפלי לילאז הגועשים על רקע ההרים המושלגים. בתקופת הקיץ תוכלו לשכשך באחד הגבים הקפואים שלרגלי המפלים היפים. מסלול הליכה זה מתאים לכל המשפחה והוא המסלול הפופולארי ביותר בעיירה.  לצד זאת תוכלו להמשיך ממפלי לילאז למסלולי הליכה ארוכים ומאתגרים יותר, פרטים נוספים ראו ב All Trails. ההליכה באזור זה מתאימה במיוחד בקיץ החם כאשר אזור זה שנמצא מעל גובה 1600 קריר ונעים מאד לטיול. אחד המסלולים הארוכים המומלצים ביותר מקוגנה שיוצא מחניון מפלי לילאז הוא מסלול מעגלי בן 10 קילוטרים שמטפס לגובה של למעלה מ 1900 מטרים  – Lilaz to Alpe Valleile   . משך המסלול כשלוש שעות. במקרה ובחרתם במסלול זה מומלץ לצאת  מאאוסטה מוקדם יותר. כמו כן בכדי לא להיות בלחץ תוכלו לעשות טיול ארוך יותר ולחזור ללינה בקוגנה, בה תמצאו מגוון של מקוות לינה מצויינים – לחצו כאן להזמנת מקום לינה בקוגנה (Cogne). 

ביקור במפלי לילאז ליד קוגנה בשמורת גראן פרדיסו
ביקור במפלי לילאז ליד הכפר קוגנה בשמורת גראן פרדיסו
ביקור במפלי לילאז ליד הכפר קוגנה בשמורת גראן פרדיסו
ביקור במפלי לילאז ליד הכפר קוגנה בשמורת גראן פרדיסו
מסלולי הליכה בשמורת גראן פרדיסו היוצאים ממפלי לילאז
מסלולי הליכה בשמורת גראן פרדיסו היוצאים ממפלי לילאז

12:00 ביקור בקוגנה (Cogne) – קוגנה שנמצא במרחק הליכה חניון מפלי לילאז הוא כפר אלפיני יפהפה על רקע ההרים המושלגים, בתים עתיקים ומטופחים מאד. מכיוון שזהו כפר תיירותי תמצאו בו לא מעט מקומות לינה ומספר מסעדות ובתי קפה. מסעדה מומלצת מאד לארוחת צהריים בקוגנה – Trattoria Sonveulla Bar Salumifici

הכנסייה העתיקה בכפר קוגנה
הכנסייה העתיקה בכפר קוגנה
בין סמטאות הכפר קוגנה
הכנסייה העתיקה בכפר קוגנה
שוק האיכרים בקוגנה (Cogne)
שוק האיכרים בקוגנה (Cogne)
אמנות בעץ בכפר Cogne שאופיינית לאזור עמק אאוסטה
אמנות בעץ בכפר Cogne שאופיינית לאזור עמק אאוסטה
בין סטטאות הכפר קוגנה
בין סטטאות הכפר קוגנה
הכפר קוגנה בסמוך לשמורת גראן פרדיסו
הכפר קוגנה בסמוך לשמורת גראן פרדיסו

14:00 נסיעה מקוגנה לטירת Castello di Aymavilles, משך נסיעה לכיוון אאוסטה ולטירה: 25 דקות – מסלול הנסיעה.

14:30 טירת Castello di Aymavilles – לאחר שתחנו את הרכב בחנייה הקטנה שמול הטירה תוכלו להבחין בטירה היפהפיה ימי הביניים ומיי הבארוק. טירה זו עברה לאחרונה (2022) שיפוץ יסודי והיא כוללת חמש קומות בהם תוכלו לראות את הטירה המפוארת, ציורי קיר, ציורים, דיוקנאות, תצפית נוף יפהפיה על עמק אאוסטה המשובץ בטירות נוספות. כמו כן תוכלו לראות את דגם הטירה ולהבין את גלגולי המבנה ממצודה בימי הביניים ועד לארמון לאצילים המקומיים בתקופת הבארוק.

Castello di Aymavilles
Castello di Aymavilles
Castello di Aymavilles
Castello di Aymavilles
תצפית נוף יפהפיה על עמק אאוסטה המשובץ בכפרים, עיירות ובטירות
תצפית נוף יפהפיה על עמק אאוסטה המשובץ בכפרים, עיירות ובטירות מימי הביניים ותקופת הבארוק

15:30 נסיעה אל התיאטרון הרומי באאוסטה, משך נסיעה: כעשרים דקות – מסלול הנסיעה

16:00  ביקור בתיאטרון הרומי באאוסטה – התיאטרון הרומי הוא תחם עתיקות מרשים אד הכולל חזית ענקית בגובה של 22 מטר אשר מעידה על פאר האדריכלות הרומאית.התיאטרון איפשר ל 4000 צופים להביט במחזות, קומיות וטראגיות אל מול הנוף ההררי מעורר ההשתאות. תוכלו לקנות בכניסה לאתר כרטיס משולב עם ביקור במוזיאון לארכיאולוגיה אם כי אין זה הכרחי אלא אם כן אתם חובבי עתיקות כמונו.

שרידים מהתקופה הרומאית, ימי הביניים ותקופת הבארוק בעיר העתיקה של אאוסטה
שרידים מהתקופה הרומאית, ימי הביניים ותקופת הבארוק בעיר העתיקה של אאוסטה
שרידי שער מהתקופה הרומאית באאוסטה
שרידי שער מהתקופה הרומאית באאוסטה
שרידי התיאטרון הרומאי באאוסטה
שרידי התיאטרון הרומאי באאוסטה
השער לכבודו של הקיסר אוגוסטוס באאוסטה
השער לכבודו של הקיסר אוגוסטוס באאוסטה

16:30  הליכה לאורך שרידי העתיקות מהתקופה הרומאית – ביציאה ממתחם התיאטרון תוכלו לבקר בשער הרומי המרשים Porta Pretoria ובהמשך הרחוב לכיוון דרום תוכלו למצוא את השער לכבודו של הקיסר אוגוסטוס.  אם תמשיכו ללכת דרוה תגיעו עד לגשר הרומי המרשים Ponte Romano

17:00 שיטוט בסמטאות העיר העתיקה של אאוסטה, בין המבנים היפים ימי הביניים, החנויות, המסעדות, בתי הקפה והגלידריות.

18:00 ארוחת ערב במסעדה מומלצת בעיר העתיקה – Les Gourmets 

בחזרה למלון באאוסטה, לילה 2/2.

יום 3: מאאוסטה לברוסון

9:00 ארוחת בוקר במלון באאוסטה, מלון מומלץ באאוסטה – Le lion

10:00 ביקור בקתדרלת אאוסטה בעיר העתיקה קתדרלת אאוסטה, הידועה גם כקתדרלת סנטה מריה אסונטה, היא כנסייה יפהפייה מהמאה ה-11 עם שילוב של סגנונות אדריכליים, כולל רומנסקי וגותי. לאחר הביקור היפה בכנסייה תוכלו לסיים את הביקור באחד בתי הקפה או הגלידריות ומשם נמשיך בטיול על הדרך למילאנו – מסלול הנסיעה מהמלון

11:00 נסיעה מאאוסטה למבצר פניס (Fenis Castle),משך נסיעה: כעשרים דקות ממזרח לעיר – מסלול הנסיעה.

11:20 טירת פניס (Fenis Castle) – טירת פניס הוא טירה שמורה מאד מימי הביניים. שנחשבת לאחת הטירות המרשימות והשמורות ביותר באתרי האזור. זוהי טירה ימי ביניימית יפהפייה, עם מגדלים, חצרות פנימיות וציורי פרסקו מן המאה ה-14. בציורי הקיר המרשימים מופיעות סצנות מתוך 'לגנדה אוריאה' (אגדת הזהב), לקט של אגדות מימי הביניים, המספר בשבח הקדושים הנוצריים. הנוף של המבצר על רקע ההרים מרהיב והביקור במבצר עצמו מעניין מאד. שימו לב לכך שלא ניתן לבקר במבצר באופן עצמאי אלא באמצעות סיור מודרך הכלול במחיר הכרטיס.

טירת פניס הוא טירה שמורה מאד מימי הביניים. שנחשבת לאחת הטירות המרשימות והשמורות ביותר באתרי אזור עמק אאוסטה
טירת פניס הוא טירה שמורה מאד מימי הביניים. שנחשבת לאחת הטירות המרשימות והשמורות ביותר באתרי אזור עמק אאוסטה

12:30 נסיעה מטירת פניס לאגם ברוסון (Lago Di Brusson), משך נסיעה: כחמישים דקות – מסלול הנסיעה בדרך מפותלת ויפהפיה. בדרך ניתן לעצור לביקור בעיירה היפה סנט וינסנט ובמצפור Cristo Redentore.

14:00 ארוחת צהריים במסעדה ליד האגםPizzeria Le Moulin

15:00 ביקור במכרה הזהב Miniera d'oro Chamousira Brusson  –  ביקור מרתק בתוך מכרה הזהב הכוללת תצפיות נוף נהדרות בדרך למכרה וסיור מרתק בתוך המכרה. יש לתאם מראש את הביקור דרך אתר המכרה.

16:30 הגעה למלון בעיירה ברוסון – מלון מומלץ La Maison de Dolphe Chalet de Charme & Art gallery

17:30 ביקור במרכז העיירה, בתי קפה, קניות וארוחת ערב באחת המסעדות. מסעדה מומלצת – Ristorante al Bacio

בחזרה למלון, לילה 1/2.

יום 4: מסלול הליכה באזור ברוסון

8:00 ארוחת בוקר במלון בברוסון – מלון מומלץ La Maison de Dolphe Chalet de Charme & Art gallery

9:00 נסיעה לתחילת מסלול ההליכה ליד העיירה Champoluc, משך נסיעה: כרבע שעה – מסלול הנסיעה

9:30 מסלול ההליכה ליד Champoluc – זהו מסלול הליכה מעגלי בן 7.6 קילומטרים בדרגת קושי בינונית שייקח לכם כשלוש שעות הליכה. המסלול היפה הזה מאפשר להגיע לאגם סאלר תחתון, אגם סאלר העליון לאגם קונטנרי. במחצית הראשונה של המסלול ניתן לעצור ב-Belvedere Refuge. בחלק השני, בדרך חזרה, אנו ממליצים על עצירה בסוסון, כפר הררי קטן, בו תוכלו לבקר בקפלת המדונה ובטחנת התבואה העתיקה של סוסון מהמאה השבע-עשרה – מסלול ההליכה .

מסלול ההליכה ליד Champoluc
מסלול ההליכה ליד Champoluc

12:30 ארוחת צהריים במסעדה בעיירה Champoluc. מסעדה מומלצת –  Ristorante Pizzeria Churen.

13:30 פארק החבלים Champoluc Adventure Park  – פארק חבלים הממוקם בשמפולוק עם נוף יפהפה. ישנם שני מסלולים ירוק מאתגר וכחול קל יותר. צוות אדיב שנוכח לאורך המסלול.

15:00 רחצה בספא Centro SPA Monterosa – סיום נהדר של היום באתר המרחצאות על רקע הנופים המרהיבים של ההרים ברקע. אתר המרחצאות.

17:00 חזרה למלון בברוסון – מלון מומלץ La Maison de Dolphe Chalet de Charme & Art gallery

18:00 ביקור במרכז העיירה ברוסון, בתי קפה, קניות וארוחת ערב באחת המסעדות. מסעדה מומלצת – Ristorante al Bacio

בחזרה למלון, לילה 2/2

אז זהו, סיימנו את הביקור בעמק אאוסטה. אם סיימתם עם טעם של עוד תוכלו להישאר באזור יפהפה זה עוד כמה ימים ולבחור במסלולי הליכה נוספים בעמק אאוסטה באמצעות אתר All trails. כמו כן תוכלו לחזור מכאן ישירות למילאנו או להגיע לאגם סן ג'וליו ו/או אגם מאג'ורה. כמו כן כן תוכלו לבחור להמשיך מעמק אאוסטה מערבה לכיוון האלפים הצרפתיים.

תוכלו לתכנן את המשך הטיול שלכם באיטליה או את החופשה הבאה שלכם באיטליה עם תיקי טיול נוספים: יום טיול בורונהשישה ימים בהרי הדולומיטיםיומיים בונציהחופשה בטוסקנה וחמישה ימים ברומא

מוצפים משפע המידע ואין לכם את הזמן לתכנן את הטיול באיטליה?

לחצו כאן להזמנת תכנית טיול מותאמת אישית באיטליה.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.