כללי

בעקבות פריחת האירוסים בגלבוע

בשבת האחרונה קבענו עם חברים טיול בגלבוע בעקבות פריחת האירוסים בגלבוע. אירוס הגלבוע נחשב לאחד האירוסים המרשימים ביותר. הוא נמצא בארץ אך ברק בגלבוע ובכמה ריכוזים קטנים בשומרון, משום כך הפך האירוס היפה והנדיר לסמלה של החברה להגנת הטבע. הריכוזים הגדולים ביותר של אירוס הגלבוע נמצאים בהר ברקן שמושך אליו באמצע מרץ בשיא עונת פריחת האירוסים כמויות גדולות מאד של מטיילים. על רקע זה החלטנו להיפגש עם החברים בשעה מוקדמת יחסית, סביב השעה עשר וחצי בחניון  האירוסים.

לאחר פיקניק בחורשת קק"ל  בסמוך לחניון האירוסים יצאנו למסלול ההליכה הקצר של  כמה מאות מטרים לאורך שביל האירוסים במטרה לצפות באירוסים שצומחים במספר מקבצים לאורך מסלול ההליכה עד מעלה הר ברקן ועד למצפור ההתיישבות. לחצו כאן  להורדת מפת הגלבוע.

בעונת פריחת האירוסים פורחים במקביל מרבדי פריחה ורודה של פשתה שעירה, נורית אסיה, דמומית ארץ ישראל, דרדר כחול ועוד שפע של פרחים. לאחר שחזרנו לחניון, חצינו את הכביש הנופי 667 למסלול שחור שנמשך במקביל לכביש הנופי אשר ממנו נשקף הנוף המרהיב של שדות עמק יזרעאל, היישובים החקלאיים כולל ניר דוד עם האסי בצבע הטורקיז שעובר בתוכו והרי הגלעד.

במידה וזמנכם בידכם באזור זה ניתן לשלב ביקורים נוספים באזור הגלבוע ועמק המעיינות ובראשם: העמק הנעלם היורד מהגלבוע אך מצריך הקפצה של רכב נוסף בסוף המסלול, תצפית נוף מרהיבה של כל העמק  מהר שאול, נחל הקיבוצים, פארק עמק המעיינות, מעיינות גן השלושה (הסחנה) בית הכנסת הקדום בבית אלפא, מוזיאון בית שטורמן בבית השיטה, המשכן לאמנות עין חרוד ועתיקות בית שאן.

קראו פוסטים נוספים שכתבנו בעקבות ביקורים נוספים שלנו באזור הגלבוע ועמק המעיינות:

מעיינות צוננים ובית כנסת קדום בעמק המעיינות

BEIT SHE’AN VALLEY TRAVEL GUIDE

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

%d בלוגרים אהבו את זה: