מסלול טיול משפחתי באוסקה

לאחר ביקור מרתק בהירושימה נסענו פעם נוספת בשינקנסן, תוך התפעלות שלא נגמרת מהנוחות שיפן מאפשרת, הגענו לאוסקה. בחרנו להתמקם הפעם באוסקה היות ובטיול הקודם שעשינו ביפן, שהינו מספר ימים מקיוטו וממנה יצאנו לטיול יום באוסקה.

הפעם החלטנו לעשות זאת בכיוון ההפוך ולהכיר מעט יותר לעומק את אוסקה, העיר השלישית בגודלה ביפן המונה 2.6 מיליון  אנשים. מכיוון שרכבת השינקנסן עוצרת בתחנה המרוחקת מעט ממרכז העיר, לא רצינו להתרוצץ עם התרמילים ועם הילדים ברחוב החם בחיפוש אחר המלון ולכן החלטנו לקחת מונית שתוביל אותנו הישר לבית המלון. סך הכל עלות המוניות למרחק קצר אינה גבוהה. הנסיעה מתחילה ב 700 יין (כשני דולר) וסך הכל, נסיעה של מספר קילומטרים יכולה להגיע ל  15- 10 דולר לערך, תלוי בעומס התנועה. בכל אופן, גם כשמדובר בנסיעה במונית, התחושה ביפן היא תחושה של הגינות בסיסית של נותני השירותים, כאורח חיים ושאף אחד לא חושב אפילו בכיוון רמאות. תחושה שאתה נמצא ביקום מקביל.

המלון בו התמקמנו היה אכסניית תרמילאים חדשה בשם Drop Inn Osaka. הכל היה חדש נקי ומבריק. עם מתחם של מטבח משותף ומכונות כביסה על מטבעות והיתה תנועה ערה של מטיילים צעירים ושל מספר משפחות. המלון היה ממוקם באזור נעים עם מסעדות רבות ובמרחק של כעשר דקות הליכה משתי תחנות רכבת מרכזיות ,וקניונים המפוארים וגורדי שחקים בסביבת תחנת הרכבת המרכזית הקאטה.

התחלנו את הביקור במצודת אוסקה. הביקור במצודה דורש הליכה לא מעטה מתחנת הרכבת' בתוך הפארק הנרחב ולאורך החפיר שמקיף את המצודה.

ההסטוריה של המצודה מתחילה בשנת 1496  כאשר מייסדי השין-בודהיזם, אחד הזרמים הבודהיסטים שהתפתחו ביפן, החליטו להקים את מקדשם המרכזי על חורבות ארמון נאניווה שהיה ממוקם באתר המצודה של היום. צד זה של הנזירים הביא להתנגדות מצד המצביא אודה נובונאגה, שבשנת 1570 החל במצור על המקדש. מצור זה נמשך 10 שנים ובסופו נכנעו הנזירים, המקדש נחרב ובמקומו הוקם 'מבצר אוסקה' עבור השליט הפיאודלי טויוטומי הידיושי. בשנת 1615 האשים אייאסו טוקוגאווה, המייסד והשוגון הראשון  באזור אוסקה את הידיורי, בנו של הידיושי, בקשירת קשר נגדו ושלח צבא של 200,000 חיילים לכבוש את מבצר אוסקה, שמספר מגיניו הגיע ל-100,000. לאחר מצור של חודש ימים נפל המבצר והועלה באש. לאחר כמה מאות שנים, בשנת 1931 נבנתה המצודה מחדש.

הגענו לפתח המצודה מיוזעים אך כמו במקומות תיירות רבים ואף לעיתים ברחובות, ישנם שפריצרים שמתיזים על המבקרים רסס נעים של מים קרירים, כדי להקל על החום. המצודה המשוחזרת בדיוק רב למבנה המקורי, משמשת כיום במוזיאון שניתן ללמוד ממנו על ההסטוריה של המצודה ושל העיר אוסקה ועל השליט טקגאווה. במוזיאון יש מוצגים אותנטיים רבים כמו ציורים, פסלים, מפות עתיקות וכלי מלחמה ושריון של סמוראים.

אחד משיאי הביקור במצודה הוא התצפית מהקומה העליונה שממנה נשקף נוף מרהיב של העיר.

הילדים לא גילו עניין רב במוזיאון המצודה והיו קצת סוערים אך למרות שהתעסקנו לא מעט בלהרגיע אותם הצלחנו למצות את הביקור במצודה. ברחבת המצודה, היו דוכנים רבים של גלידות, משקאות וממתקים. אחד מסוגי הגלידות שהילדים אהבו במיוחד במהלך הטיול ביפן היה קרח מרוסק בטעמים,  במרקם עדין כמו שלג ופחות כמו הברד שנמכר בארץ.

את הביקור במצודה שממש לא עניין את הילדים איזנו בביקור בחנות קידילנד. חנות זו היא רשת ביפן שהכרנו מהטיול הקודם ביפן, כשהיינו בטוקיו. חנות זו נמצאת באזור המסחרי שבסמוך לתחנת הרכבת המרכזית הקאטה. מעט התקשינו למצוא את המקום וכשפנינו לאשה מקומית היא סייעה לנו במאור פנים וליוותה אותנו עד לחנות. לעזרה מעין זו זכינו לא מעט, מיפנים רבים מהם ביקשנו עזרה במהלך הטיול. כשהגענו לחנות הילדים וגם אנחנו הסנוורנו משפע המוצרים לילדים, גדג'טים, לגו, בובות ועוד…

היינו בחנות לא מעט והילדים רכשו משקפי מציאות מדומה. גם הפעם הזו כמו בטיולים קודמים הקצבנו לילדים סכום שבו יכלו לקנות מה שירצו במהלך הטיול ולנהל את תקציבם וחסכנו את הבקשות החוזרות של הילדים שנקנה להם.

בשעות הערב אזור תחנת הקאטה כולו שוקק חיים, מלא במסעדות המוארות בפנסי ניאון זוהרים, בתי קפה, פאבים ומועדונים. וברקע הארכיטקטורה מעוררת ההתפעלות של גורדי השחקים ושל הקניונים הגדולים והמפוארים שבסביבה זו, עם מיטב רשתות האופנה , ביניהן: דיור, ורסצ'ה, ארמני, שאנל, חנויות אלקטרוניקה, סלולר, ציוד ספורט ומחנאות ועוד… בכל אחד מהקניונים נמצאים גם מתחמים גדולים של מסעדות וקונדיטוריות.

באוסקה ישנן שתי אטרקציות מרכזיות לכל המשפחה. הראשונה היא אולפני יוניברסל. אולפני יוניברסל למעשה הם לונה פארק גדול, העתק של הפארק מארה"ב, הכולל מתקנים רבים ובעיקר מתקני אקסטרים עם מגוון מצומצם יחסית לילדים. האטרקציה המרכזית בפארק היא האזור של הארי פוטר שאליו צריך לערוך הרשמה מראש באחד מהמתקנים האוטומטיים וגם כך התורים באזור זה למתקנים השונים היו ארוכים מאד. אנחנו בילינו בעיקר באזור של המתקנים שמתאימים לילדים שכלל גם רכבת הרים קטנה, סירת פיראטים, פגישה עם הלו קיטי, מתחם של סנופי ועוד…. כמו כן היינו במתחם של רכבת מהירה בארבעה מימדים ממנה נהנינו כולנו וכן באולפן בו המחישו פעלולי אש. הביקור כלל גם מצעד גדול של כל הדמויות של אולפני יוניברסל כשפסל החירות האמריקאי בולט וסביבו רקדנים ורקדניות רוקדים לצלילי מוסיקה מלהיבה, ממש כמו במצעדים דומים בארה"ב.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

מעבר לכל המתקנים, התלהבנו מדבר נוסף שמאפיין אף הוא את יפן. רועי שכח את הכובע שלו עם הסמל של ברצלונה באחד המתקנים. למען האמת היינו בטוחים שהכובע יימצא ואכן כך היה. הכובע הועבר לשמירת החפצים ולאחר שבעזרת נעה שחזרנו באיזה מתקן הוא הלך לאיבוד , הגענו למתקן וסיפרנו על המקרה ותוך דקות הגיע הכובע אלינו עם אשת הביטחון כשהוא מנויילן. כעבור מספר שבועות חווינו אירוע דומה גם בדיסני לנד עם אותו כובע. עוד דוגמא לכך שיפן היא בהחלט מקום אחר בכל המובנים.

האטרקציה השנייה שמתאימה לכל המשפחה היא מתחם טמפוזן הכולל גלגל ענק, מהגדולים, מתחם גדול של מסעדות, מתחם גדול של לגו לנד ואת אקוואריום קויוקאן שנחשב לאחד הגדולים והמוצלחים בעולם.

גם בביקור הקודם שלנו ביקרנו באקוואריום זה ולנוכח הזיכרון הטוב מאותו ביקור החלטנו לחזור לביקור נוסף. האקוואריום בנוי ממספר קומות ומסלול הליכה של כשמונה מאות מטרים בין מיכלי הענק והתצוגות השונות: כלבי ים, דולפינים, לוויתנים, עשרות סוגים של דגים מרהיבים מסביבות גידול שונות, תצוגה מרהיבה של סוגים שונים של מדוזות, מהן המדוזה הגדולה בעולם, סרטני ענק וכן פינת לטיפה של חתולי ים וכרישים לא מזיקים.

הביקור באקוואריום היה מאד מהנה לכולנו. בסיומו הסתובבנו מעט בקניון טמפוזן הסמוך, אכלנו באחת המסעדות  ונכנסנו עם הילדים לחנות שמוכרת ציוד לנינג'ות: סכינים, חרבות, דוקרנים, חליפות ועוד…. והילדים הצטלמו עם  אחד המוכרים שהיו לבוש בחליפת נינג'ות.

לאחר מכן עלינו על הגלגל הענק שהיה אכן ענק וממנו נשקף נוף מרהיב במיוחד של אוסקה, כולל גורדי השחקים הרבים, הנמל לחוף האוקיאנוס בו עגנה משחתת יפנית גדולה שהיתה פתוחה לביקור על סיפונה, הגשר שמוביל לנמל התעופה קינסאי הבנוי על אי מלאכותי ומתחם טמפוזן.

אחר הצהריים נסענו למתחם במרכז העיר הקרוי "אמריקה מורה". מתחם זה קיבל את הכינוי משנות השבעים כאשר התפתחו באזור זה של מרכז העיר חנויות ג'ינס, בגדים ותקליטים שיובאו מארה"ב. כיום הומה האזור בצעירים ומבוגרים עם שער ארוך, שיער צבעוני ולבוש אופנתי ססגוני וכולל חנויות בוטיק, חנויות יד שנייה, מסעדות קטנות, ברים ומועדונים וכן שמנו לב לכך כי באזור זה מקבץ של "מלונות קפסולה". הסתובבנו בין הרחובות והסמטאות ונהנינו מהאווירה.

20160723_164616

מאוסקה יצאנו לשני טיולי יום לקיוטו. בביקור הקודם שלנו ביפן בקיץ 2009 ישנו מספר ימים בקיוטו ועשינו טיול יום לאוסקה והפעם אוסקה היוותה את הבסיס לשני טיולי יום בקיוטו.

מקום לינה מומלץ באוסקה: Drop Inn Osaka.

פוסטים נוספים שכתבנו על יפן: 

כמעט הכל על תכנון הטיול ביפן – שאלות ותשובות

חוויה משפחתית ביפן – מסלול טיול בן שבועיים וחצי ביפן: טוקיו, טקיאמה, קיוטו ואוסקה

מסלול טיול משפחתי בן חודש ביפן – מפוקואוקה לטוקיו וביניהן

כמעט הכל על כרטיס הרכבות היפני  Japan RailPass = שאלות ותשובות

ארבעה ימים בפוקואוקה

ארבעה ימים בהירושימה

חמישה ימים באוסקה כולל שני טיולי יום בקיוטו

ארבעה ימים במטצומוטו

ארבעה ימים בניקו

ביקור בהאקונה – מחפשים את הר פוג'י…

שמונה ימים בטוקיו ובסביבתה – מא' ועד ת'

יום טיול בקמאקורה

מחוץ למסלול השחוק ביפן

בתי מלון מומלצים ביפן

קניות ביפן – מה כדאי לקנות והיכן

מחירים ועלויות של הטיול ביפן

קראו גם:

האם כדאי לקנות את כרטיס הרכבות היפני? 

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.