כיצד ביקרנו עם כל המשפחה בסן פרנסיסקו

סן פרנסיסקו היתה נקודת ההתחלה של טיול משפחתי בן חודש ימים בארה"ב במהלך קיץ 2018. נחתנו בעיר לאחר טיסה ישירה ומייגעת בת 14 שעות עם חברת יונייטד ועוד שעת שהייה במטוס כיוון שדלפקי ההגירה בשדה התעופה נפתחו רק בשש בבוקר. מכיוון שמקומות הלינה בסן פרנסיסקו היו יקרים יחסית לתקציב הלינה שהקצבנו, סביב 170 דולר, מצאנו מלון מצויין מרשת בסט ווסטרן בעיירה פרימונט הסמוכה לעמק הסיליקון אך נמצאת מעבר לגשר המחבר לפאלו אלטו ומשמשת בעיקר את עובדי השירותים באזור זה.

מכאן יצאנו במשך שלושה ימים לטיולי יום בסן פרנסיסקו, מרחק נסיעה של 40 דקות לפחות, ללא פקקים.

אטרקציות בסן פרנסיסקו

סן פרנסיסקו מלאה באטרקציות ומכיוון שאנחנו רק התחלנו את הטיול החלטנו מראש לנצל היטב את מרבית האטרקציות שיש בעיר. כדי להוזיל במידה רבה את עלויות הכניסה היקרות, מצאנו לאחר השוואה עם כרטיסי הנחה  מסוגים אחרים שמשתלם מאד לרכוש את SF Card  של סן פרנסיסקו המאפשר רכישה מראש של מרבית האטרקציות שיש לסן פרנסיסקו להציע וכך לחסוך המתנה בתורים ארוכים ובעיקר לחסוך עשרות אחוזים מהמחיר הכולל של כרטיסי הכניסה היקרים לכל האטרקציות. חלק מהאטרקציות בסן פרנסיסקו ובהמשך הטיול שלנו בארה"ב הזמנו דרך האתרים  Tiqets  או Viator.

יום 1 בסן פרנסיסקו: אזור רציף 39 (Pier 39)

ביום הראשון לטיול, לאחר ההתארגנות במלון, יצאנו לארוחת בוקר ראשונה בדיינר מצויין שהיה בסמוך למלון – The Country Way. היינו רעבים מאד אחרי הטיסה הארוכה אך שבענו מהר מאד בזכות מנות הענק שקיבלנו, דבר אופייני למסעדות רבות בהן אכלנו ברחבי ארה"ב.

מכאן נסענו לסן פרנסיסקו כשאנחנו מתלהבים מהנסיעה לאורך עמק הסיליקון, כולל שלט הלייק במתחם פייסבוק, מרכזים מטופחים של חברות היי טק  מוכרות נוספות ומהגשרים היפים המחברים את העיר הממוקמת במעין חצי אי. התחלנו את הביקור באזור הטיילת הארוכה הקרויה Embarcadero על שם המעגנים הוותיקים של עיר הנמל, לאורך הפירים המהווים מוקדי תיירות מרכזיים בעיר. החנייה בעיר יקרה מאד, מחירי החניונים עשויים להגיע ל 35 דולר לשעה! (ראו את מפת החניונים בסן פרנסיסקו – Best Parking San Fransisco).  למזלנו מצאנו לאורך הטיילת חנייה בתשלום עם מדחן בעלות זולה יחסית של כחמישה דולר לשעה. הלכנו לאורך הטיילת הארוכה בדרך לפיר (מעגן) 39 עברנו את שוק האוכל הגדול בפיר 3 אליו חזרנו אחר כך לארוחת צהריים  – Ferry Building Marketplace, חלפנו ליד שוק האיכרים הגדול שלצדו, עברנו ליד מוזיאון המדע אקספלורטוריום (Exploratorium)  בפיר  15, צפינו על מגדל קויט (Coit Tower), אחד מסמלי העיר שהשקיף מעלינו על מפרץ סן פרנסיסקו ומיהרנו להגיע אל פיר 39 (Pier 39) לשיט המתוכנן במפרץ.

השיט יצא מדי שעה ומכיוון שתכננו אחר כך להיפגש בפיר 39 עם חבר ילדות של מעין המתגורר בעיר, רצינו להספיק לעשות קודם לכן את השיט. השיט היה מאד יפה, מראות יפים מאד של העיר, כולל גורדי השחקים והמגדל המשולש המפורסם העמיד בפני רעידות אדמה הפוקדים לעיתים קרובות את העיר שכבר נהרסה עקב מיקומה על שבר סן אנדריאס. חלפנו מקרוב ליד כלא אלקטרז המפורסם והתלהבנו במיוחד מהמעבר מתחת לגשר הזהב.

במהלך השיט פגשנו במשפחה אמריקאית יהודית שכמו רוב מי שפגשנו בארה"ב,  מאד התלהבו שאנחנו מישראל וציידו אותנו בטיפים רבים לשהות שלנו בסן פרנסיסקו. במהלך השיט, החלו להשפיע העייפות מהטיסה הארוכה והג'ט לג, במיוחד על הילדים שהתלהבו בשלב זה קצת פחות מאיתנו מהמראות היפים של העיר. לאחר שעה של שיט חזרנו לפיר 39 שהיה עמוס במבקרים, שוטטנו מעט בין החנויות היפות, הגלידריות ובתי הקפה  ויחד עם החבר של מעין אותו פגשנו בפיר ואשר הצטרף אלינו המשכנו את הביקור בעיר.

תחילה אכלנו במסעדה מקסיקנית מצויינת בשוק האוכל בפיר 3. שוק אוכל זה כולל בתי קפה, מעדניות ומסעדות רבות מכל הסוגים בסגנון של שרונה מרקט בתל אביב, גם מבחינת סדר הגודל.

אחרי האוכל העייפות כבר הכריעה את נעה ואת רועי והחלטנו לחזור אל החדר סביב שש כשהילדים נרדמו בדרך וישנו עד למחרת בבוקר. בסמוך למלון קנינו בטייקאווי את ארוחת הערב ממסעדת דניס, מסעדת דיינר מצויינת (לרוב), שאותה פקדנו מספר פעמים לאורך הטיול שלנו בארה"ב.

את היום השני התחלנו בביקור במוזיאון המדע של סן פרנסיסקו (The California Academy of Sciences) הממוקם במתחם המוזיאונים של פארק גשר הזהב (Golden Gate Park) , מתחם ירוק גדול שנמצא בלב העיר ומגיע עד לחוף האוקיאנוס השקט. ביקרנו בתערוכה מאד יפה של מינרלים, צפינו בסרט והרצאה ארוכה בנושא החלל ששיעממה במידה רבה את הילדים, ביקרנו באקוואריום גדול עם מגוון גדול מאד של דגים ויצורים ימיים, תערוכה גדולה של שלדי בעלי חיים ודינוזאורים מתחם זה היו אחת הסיבות לבחירה להגיע למוזיאון זה. כמו כן ביקרנו בחממה הטרופית של המוזיאון.

יש לציין כי תערוכת המינרלים היתה הדבר המרשים ביותר ויתר התערוכות לא היו חידוש מיוחד לאחר מוזיאוני מדע שונים שראינו בעולם ומוזיאוני מדע נוספים בהם ביקרנו במהלך הטיול בלוס ובדנוור. בעת תכנון הטיול התלבטנו בין ביקור באקספלורטוריום לבין ביקור במוזיאון המדע כיוון ששניהם זכו לביקורות טובות מאד לפי גוגל. למרות הביקור ארוך יחסית במוזיאון המדע, החלטנו לא לוותר על המוזיאון לאמנות דה יונג (De Young Museum) שנמצא מול מוזיאון המדע ואשר זכה ובצדק לביקורות מצויינות בגוגל. מוזיאון זה טובל בגן מטופח וכולל תצפית מרהיבה על העיר, על פארק הזהב ועל הגן היפני היפהפה שלצדו ובעיקר כולל אוסף גדול ומרשים מאד של אמנות אמריקאית ובינלאומית.

בשל הסמיכות לביקור הארוך במוזיאון המדע והילדים שעדיין היו תחת השפעת העייפות מהטיסה, החלטנו להגביל את הביקור במוזיאון לכשעה. מכאן המשכנו לעבר מרכז העיר, באזור כיכר יוניון, שם נעה קנתה לעצמה צמיד של פנדורה במייסיס ורועי קנה דברי ספורט בחנות של דקטלון. סיימנו את היום בסיבוב קצר בצ"ינה טאון ובארוחה במסעדה סינית מצויינת – Chinese Cuisine Dim Sum.

20180701_191731

20180701_193210

היום האחרון לשהותנו בסן פרנסיסקו התחיל בנסיעה לאזור מתחם גוגל בפאלו אלטו שהיתה סמוכה יחסית למלון שלנו בפרימונט, מתוך סקרנות לראות את המקום אך בפועל האזור נראה כמו מתחם היי טק רגיל כמו מתחמים רבים שנמצאים באזור עמק הסיליקון וגם בישראל.

20180702_093826
מתחם גוגל בפאלו אלטו בעמק הסיליקון

 מכאן נסענו לגן החיות של סן פרנסיסקו הממוקם בקרבת האוקיאנוס השקט, שלאורכו נסענו עד לגן החיות והתרכזנו באזור החיות המאפיינות את צפון אמריקה ואוסטרליה. היתה זו הליכה נעימה וביקור נחמד לכולנו כדי לפתוח את הבוקר אך בהשוואה לגני חיות אחרים בעולם, זה לא אתר חובה בסן פרנסיסקו.

אם יש יותר לחץ של זמן בהחלט ניתן לדעתנו לוותר על הביקור בגן חיות זה. מכאן המשכנו לשתי אטרקציות מהנות במיוחד מול מתחם רציף הדייגים, בקרבת פיר 39: מוזיאון השעווה מדאם טוסו ומוזיאון ריפלי – תאמינו או לא, שסניפים של שניהם ניתן למצוא בערים נוספות ברחבי ארה"ב ובערים גדולות בעולם. שני המקומות היו אטרקציה נהדרת עבור הילדים וגם אנחנו לא סבלנו במיוחד וצילמנו את הילדים עם אינספור כוכבים אמריקאים. בלט בהיעדרו דונלד טראמפ ששמנו לב שאינו זוכה לפופולריות רבה בקליפורניה.

דבר נוסף שמשך מאד את תשומת הלב של כולנו ברחבי העיר היו חסרי הבית  הרבים במרכז העיר ובאזור הטיילת, מראה שלא ראינו במדינות בהן ביקרנו בעולם המערבי.

20180630_114011

לאחר הפסקת שוקולד בחנות ממתקים גדולה שהיתה בסמוך למוזיאון ריפלי המשכנו להיכל האמנויות היפות (Palace of fine arts), שם נפגשנו עם רונן החבר של מעין. מתחם מרשים מאד שנבנה בשנת 1915 לרגל תערוכה גדולה בשם פנמה  – פסיפיק שהתקיימה בסן פרנסיסקו . המתחם נבנה בסגנון יווני – רומי, כולל כיפה גדולה, אגם וגנים יפים לצדו.

 

מול המתחם ביקרנו בפארק קריסי פילד שממנו תצפית יפה על גשר הזהב. לסיום היום, נסענו על גשר הזהב לכיוון העיירה סוסליטו. בדרך עצרנו בבאטרי ספנסר, נקודת תצפית יפהפיה על גשר הזהב מהצד הנגדי.

36503265_10156492890528482_3602328679067156480_n

הנסיעה על הגשרים הרבים המחברים את סן פרנסיסקו כרוכה בתשלום אגרה של 5 דולר לכל נסיעה על גרשר שמגיע אל העיר. במרבית הגשרים ישנם דלפקי תשלום אך בגשר הזהב התשלום הוא דרך אתר האינטרנט של הגשר – Golden Gate Bridge Toll.

לאחר נסיעה קצרה הגענו לסוסליטו (Sausalito), עיירה נחמדה מאד על חוף הים הכוללת לא מעט גלריות ומספר בתי קפה ומסעדות. לסיום היום נכנסנו בסוסליטו למסעדה איטלקית מצויינת בה נהנינו בנוסף גם מהופעה נהדרת של להקת זמרי קאונטרי מקומית.

סן פרנסיסקו היתה נקודה מצויינת לתחילת הטיול שלנו בארה"ב. העיר רגועה, יפה במיוחד ועשירה באטרקציות. מזג האוויר הקריר בשיא הקיץ רק הגביר את ההנאה מהביקור בעיר. לאחר שלושה ימים בסן פרנסיסקו המשכנו לעבר הנקודה הבאה – פארק יוסמיטי.

לעדכונים ולשיתוף חוויות שלכם מהביקור שלכם בסן פרנסיסקו אתם מוזמנים להצטרף לקבוצה החדשה שפתחנו: טיפים למטיילים בארה"ב.

פוסטים נוספים שכתבנו בעקבות הטיול לארה"ב: 

כיצד טיילנו עם כל המשפחה בארה"ב

טיפים מנצחים לטיול בארה"ב

קישורים מועילים לקראת הטיול בארה"ב

כיצד טיילנו עם המשפחה בשמורת הסקויה

בתי מלון מומלצים בארה"ב

לצפייה במסלול הטיול המלא שלנו בארה"ב היכנסו ל – From San Francisco to New York באתר Turipo.com.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.