הטרק לאגמי טאמה בשמורת הטונגרירו

אחד משיאי הטיול שלנו בניו זילנד היה ללא ספק הטרק בשמורת הטונגרירו (Tongariro) הכוללת את הרי הגעש רוהפאו (Ruapehu), נגהורואה (Ngauruhoe) והטונגרירו (Tongariro). השמורה שנמצאת מדרום לאגם טאופו, ממנו הגענו אליה, הוכרזה כאתר מורשת עולמי על ידי אונסק"ו הודות לתופעות הגעשיות ובשל היותה מרכז רוחני ותרבותי חשוב עבור המאורים בניו זילנד.

בתכנון המקורי, היינו אמורים בדומה למרבית המטיילים בשמורה ללכת את מסלול הטונגרירו קרוסינג (Tongariro Alpine Crossing), מסלול בן  19 קילומטרים החוצה את הפארק ממערב  לצפון כולל טיפוס לגובה 1886 מ' על הטונגרירו. את הלילה שלפני היציאה לטרק ישנו כמו בחלק גדול מהלילות באוהל שהקמנו בחצר אכסניית מטיילים (בקפקרס) בעיירה טורנגי הסמוכה יחסית לשמורה. עברנו לילה קר מאד באוהל כשאנו עטופים בשמיכות תרמיות. למרות שהיה זה חודש דצמבר, קיץ בניו זילנד, שרר באותם ימים  גל קור עז שפקד באותם ימים את ניו זילנד. באותו לילה הקור היה עז במיוחד, קרוב לאפס מעלות ובבוקר הסתבר כי שלג כיסה את הרי הגעש בשמורה. מבירור שערכנו בדלפק הקבלה של האכסנייה, התברר כי בשל השלג ובעיקר בשל הרוחות העזות בפסגת הטונגרירו מסלול הטונגרירו קרוסינג נסגר למטיילים.  החלטנו שלא לוותר על טרק בשמורה ונסענו למרכז המבקרים כדי לבדוק את אפשרויות הטיול.

IMG_6339
זהירות קיווי בדרך…

במשרדי הדוק (DOC) רשות שמורות הטבע של ניו זילנד, הוצע לנו ללכת במסלול חלופי נמוך יותר,  17 ק"מ הלוך וחזור לאגמי טאמה (Tama Lakes). החנינו את הרכב ליד משרדי הדוק במרכז המבקרים כשברקע המראה המרהיב של הרוהפאו המכוסה בשלג לבן ומכאן יצאנו לדרך ברגל במסלול יפהפה במיוחד, לא קשה במיוחד ועם מעט מאד מטיילים בהשוואה לטונגרירו קרוסינג.

המסלול עובר בדרך יחסית מישורית על האוכף שבין הרי הגעש נגהורואה ורואפהו. לאורך הדרך נהנינו מהנופים הייחודיים  של השמורה היפהפיה שכללו צומח אלפיני עם שלל פרחים אלפיניים בגווני צהוב ולבן ומרבצי דשא מסוג טוסוק האופייניים לניו זילנד, מפלי טרנקי (Taranaki falls) היפים שחרצו באדמת הבזלת, המראות הבלתי נשכחים של הר הגעש נגרהרואה עם המראה המושלם של הר געש שכבתי פעיל המכוסה בכיפה לבנה של שלג ואגמי טמה (Tama Lakes) המרהיבים הבוהקים בצבע טורקיז.

מכאן חזרנו באותה דרך יפהפיה עד לחניון, סך הכל חמש שעות הליכה הלוך וחזור.  מכאן המשכנו במסלול הטיול המקסים שהיה לנו בניו זילנד.

IMG_6403
הר הגעש נגרהרואה

פוסטים נוספים שכתבנו על ניו זילנד:

מדריך מהיר למטייל בניו זילנד

גיייזרים ובוץ מבעבע בפארק התרמלי Wai-O-Tapu בניו זילנד

בעלי חיים, נופים ותופעות גאולוגיות בקצה הדרומי של ניו זילנד

 

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.