"המחלק" – פינת חמד קסומה ביובלי הדן

ביום שבת החלטנו לצאת לטיול קצר עם חברים מהקיבוץ לאחת מפינות החמד היפות בגליל –  "המחלק" של אחד מיובליו הראשיים של הדן, אחד מיובלי הנחלים בצפון ללא תשלום. אתר זה ממוקם בלב מטעי האבוקדו שמצפון לקיבוץ דפנה, מקום קסום בו ניתן ליהנות מהמים הקפואים של הדן ביום קיץ חם.

"המחלק" הוא מתקן בטון אשר מחלק את מימי הדן, אחד ממקורות הירדן העיקריים  שנובע מספר קילומטרים מזרחה בסמוך לקיבוץ דן, לשני יובלים, האחד ממשיך מערבה ונשפך לנחל שניר (החצבאני) והשני מוסט דרומה ועובר ממש בתוך קיבוץ דפנה, אטרקציה בפני עצמה.

לאחר הליכה קצרה על מתקן הבטון של "המחלק" כשמתחתינו הזרימה הגועשת של הדן נכנסנו לחלקת האבוקדו ושם מצאנו נקודה יפה ורגועה יחסית ממנה ניתן להיכנס למים הקפואים. נעה ורועי וחבריהם מהקיבוץ לא נרתעו מהקור ומעין שלא הסכים שישחו לבדם התגבר על הקור ויחד אתם קפץ למים. מכאן החלו בגלישה במגלשת בטון קצרה שנתנה תנופה הישר לתוך המים העמוקים.

השחייה הקצרה לאורך כמה עשרות מטרים עם הזרם החזק במים הקפואים בין הסבך של שיחי הקנה והפטל מסתיימת בסכר הבטון ושממנו מתפצל הדן.

מכאן עולים בחזרה למטע וחוזר חלילה, כך במשך שמונה פעמים של כיף  ביום קיץ חם. לאחר שמיצינו את הרחצה ב"מחלק" הלכנו כחצי קילומטר דרומה בתוך המטעים לעבר מקום שנראה עוד יותר קשה להגעה ו"סודי" עוד יותר אך ידוע מאד בקרב צעירי הגליל – "הלגונה", עוד פינת קסומה במיוחד של הדן. כאן זרימת המים חזקה למדי ולא מומלצת לרחצה אך תחת העצים שבשוליה ניתן לטבול רגליים וליהנות מכל רגע.

במידה ושער הכניסה למטע האבוקדו סגור תוכלו להשתכשך בפלג של הדן שנמצא בפארק רחב הידיים של קיבוץ דפנה בסמוך לגדר המערכת הצפונית, מקום בו אנחנו יושבים מפעם לפעם לפיקניק קטן על גדות הנחל בימי שישי בבוקר.

לסיום הביקור תוכלו לבקר באחת המסעדות הכי טובות באזור בעינינו:

במתחם חרמונית שעל הכביש המוביל לקריית שמונה ליד אזור התעשייה הצפוני תמצאו את לחמק'ה – לארוחת בוקר הכי טובה שתקבלו,אם תבחרו באוכל הודי תמצאו  את טאלי- מסעדה הודית צמחונית מהטובות שיש  ובסמוך תמצאו את בלו בס לחומוס מצויין. במתחם גן הצפון מומלצת במיוחד: קלומפוס  עם ההמבורגר הכי… ולידו מסעדת פוקצ'ה  – מסעדה וותיקה ומשובחת במיוחד.

תגובה אחת

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.