תכנון טיול עצמאי בניו זילנד – הכי קרוב לגן עדן

ניו זילנד היא אחת מאותן מדינות שבהן כולם רוצים לבקר, חלום של ממש ולגמרי בצדק, מדינה יפהפיה עם שפע של מראות בלתי נשכחים. במהלך שלושה וחצי חודשים  חרשנו את ניו זילנד לאורכה ולרוחבה ברכב וברגל כולל חודש טיול באי הצפוני וחודשיים וחצי באי הדרומי ונחשפנו לאין ספור חוויות של מפגשים עם העם הניוזילנדי שהתגלה (לרוב) כעם נחמד ואדיב במיוחד, מפגשים עם התרבות המאורית והכבוד לו היא זוכה במדינה, מראות נוף שכוללים חופי ים חוליים ומפורצים עם שפע של ציפורי ים, רכיכות וסרטנים, כלבי ים ואריות ים, פיורדים בהם שטנו ולצדנו שחו וקפצו דולפינים, יערות מנגרובים הגדלים במפגש שבים הגאות והשפל, הרים גבוהים ומושלגים שמשתקפים בתוך אגמים בצבע טורקיז, קרחונים לצד יערות גשם, ציפורים ייחודיות כמו הקיווי הניו זילנדי , הקיאה הציפור הנועזת שאינה מפחדת מאיש ועוד שלל ציפורים, הרי געש ותופעות געשיות כמו גייזרים, בוץ רותח ומבעבע וגזים וולקנים בריח גופרית הנפלטים ממעמקי האדמה, פינגווינים שעולים אל החוף מתוך הלילה, זחלים זוהרים בתוך מערות חשוכות, עיר שנבנתה כולה בשנות השלושים בסגנון האר דקו לאחר שנחרבה ברעידת אדמה וכמובן אינספור כבשים (ליתר דיוק 40 מיליון) הרועות על פני הגבעות הירוקות האופייניות כל כך לניו זילנד.

רוצים לחוות את כל היופי הזה? מתכננים לצאת לטיול של חודש, חודשיים או שלושה חודשים בניו זילנד ולא מוצאים את הזמן הרב שנדרש לתכנן את הטיול?

נשמח לסייע לכם להפוך את הטיול שלכם בניו זילנד לחוויה בלתי נשכחת אשר תשאיר לכם טעם של עוד.

בחרו באחת מבין שתי האפשרויות:

תכנית טיול בסיסית: מסלול טיול כללי עם תיאור של מה שכדאי לראות בכל יום טיול ועם המלצה למספר ימי השהות והלינה בכל אחד מהימים – העלות ליום טיול היא 90 שקלים (כולל מע"מ)
תכנית טיול מלאה: מסלול טיול מלא הכולל תיאור מפורט של כל מה שכדאי לראות בכל יום טיול עם המלצה למספר ימי השהות והלינה בכל אחד מהימים, פירוט דרכי הגעה וטיפים לגבי האתרים השונים.  העלות ליום טיול היא 140 שקלים (כולל מע"מ).

אנו נבנה עבורכם תכנית טיול מותאמת אישית שתכלול את כל המיטב שיש לניו זילנד להציע במינון המתאים, בקצב שמתאים רק לכם ואמנע מכם בזבוז זמן על נסיעות מיותרות ומייגעות.

מהם שלבי הזמנת תכנית טיול מותאמת אישית?

  1. שיחת היכרות ותיאום ציפיות (בטלפון או בזום) – שיחה בה אני (מעין) אכיר אתכם ואתם אותי. אתם תשתפו אותי בפרטים מדויקים ככל שניתן בנוגע לטיול המתוכנן: מספר המשתתפים; מאפייני המשתתפים (גיל, מוגבלויות אם יש וכד') משך הטיול ויעדים רצויים; תחומי עניין (טבע, טיול עירוני, אטרקציות מוזיאונים וכד'…). במהלך השיחה תעבירו לי את כל המידע הדרוש כדי שאוכל לתכנן לכם טיול שיתאים לכם באופן אישי.
  2. הזמנה ותשלום –  לאחר השיחה תקבלו במייל הצעת מחיר, תאשרו את הסכם העבודה בינינו, תמלאו את טופס ההזמנה ותבצעו את התשלום עבור העבודה לפי מספר הימים – המחיר: 140 שקלים ליום טיול מלא או 90 שקלים ליום טיול עם תכנית בסיסית.
  3. הכנת תכנית בסיסית של המסלול –  שלושה ימי עבודה לאחר העברת התשלום אשלח לכם    את המבנה הכללי של מסלול הטיול: חלוקה לימים, אזורים, פעילויות ואטרקציות שמתאימות לכם. לאחר שתאשרו את המסלול הכללי אמשיך בעבודה.
  4. הכנת תכנית הטיול בהתאם לאפשרות בה בחרתם – לאחר שתאשרו את התכנית הבסיסית של הטיול תקבלו תוך עשרה ימי עבודה את תכנית טיול המפורטת.

נשמח לעבוד אתכם,

ניללי ומעין

קראו את הצהרת המשתמש, מלאו את הטופס ואנו  נחזור אליכם בהקדם:  

 

כמה עלה הטיול בניו זילנד? 

מבחינת עלויות, כיוון שניו זילנד היתה המדינה האחרונה בטיול הארוך שלנו, היינו חסכנים למדי עם הכסף והשתדלנו שלא לעבור את ה 80 דולר ניוזילנדי ליום. לשם כך רכשנו רכב זול במיוחד ניסן פולסר מסוחר יד שנייה ממולח באוקלנד באלף דולר ניוזילנדי (שהיה שווה ערך ל 3000 שקלים), אותו התכוונו למכור בסוף התקופה. רכב זה שירת אותנו לאורך כל התקופה, כולל שלושה ביקורים במוסך, לאחר שבמשך עשרה ימים של נסיעות בכבישים צרים לאורך הפיורדים של האי הצפוני הסתבר כי הברקסים לא היו יעילים במיוחד, בעיקר בירידות!

מקומות הלינה בניו זילנד

הלינה בניו זילנד מתבססת על לינה באכסניות תרמילאים (Backpakers Hostels) אותן תוכלו לבחור בקפידה בהתאם לדירוג האיכות שקיבלו מתוך חוברת ואתר  ה-BBH . ניתן להזמין חלק גדול מאכסניות אלו גם באמצעות אתר Booking. אנחנו הזמנו את האכסניות בהתראה קצרה מדי כמה ימים בהתאם להתקדמות הטיול אך ניתן לעשות זאת גם זמן רב מראש ולשריין את המקומות המבוקשים. כדי לחסוך עוד יותר בעלויות אנחנו ניצלנו לעיתים את ההזדמנות להקים אוהל בחצר האכסניות תמורת תשלום מופחת או באתרי קמפינג מטופחים במיוחד במקומות יפים במיוחד: ליד אגמים, מפלים, בתוך יערות, לצד בריכות ומתקני ספא ועוד…. באתרי הקמפינג ישנו בעיקר באוהל קטן אטום למים שקנינו בניו זילנד, לאחר שהאוהל אתו התחלנו את הטיול שרכשנו בדרום קוריאה עבור טיול בקיץ הניו זילנדי לא עמד במטחי הגשם השוטף שירד כמעט כל חודש נובמבר, ראשית הקיץ בניו זילנד. בפועל ישנו כמחצית מזמן באכסניות מטיילים או באתרי הקמפינג שהלינה בשניהם היתה מרכיב מרכזי בחוויה הניו זילנדית שלנו.

מה אוכלים בניו זילנד?

בטיול ארוך עם תקציב מוגבל קשה להתבסס על מסעדות האוכל  וכך גם אנחנו התבססנו בעיקר על קניות בסופר ובישול ארוחות באכסניות ובאתרי הקמפינג שהיו מצויידים בכל מה שצריך לצורך בישול, הרבה מעבר למה שניתן לדמיין כחושבים בארץ על אתר קמפינג: סכומים, סירים, מחבתות, כיריים חשמליים, טוסטר אובן והכל נקי ובשפע. רק פה ושם ישבנו בבתי קפה. בבקרים נהנינו בדרך כלל מארוחת בוקר כיד המלך שהכנו בעצמנו, כולל קפה טוב ומאפינס מצויינים שקנינו בסופרים ולחם טרי שנאפה בחלק גדול מהאכסניות במכשירי אפייה אשר הדיפו ניחוח טוב על הבוקר.

כמה טיפים לקראת הטיול בניו זילנד

קל מאד לטייל בניו זילנד, תשתית התיירות מצויינת, בכל שמורת טבע ניתן למצוא את משרדי ה Doc  – רשות שמורות הטבע בניו זילנד, בהם ניתן לקבל עדכון של מזג האוויר המשתנה לעיתים קרובות מיום שמשי נעים ליום חורפי עם גשם זלעפות של ממש, שעות הגיאות והשפל שחשובות כאשר מטיילים לאורך החוף, מפות ומדריכי טיול מפורטים של מסלולי הטיול השונים , אפשרות להזמין מקום בבקתות ההרים לאורך מסלולי הטרקים אשר יש להם ביקוש גבוה בנוסף לכך יש אפשרות להזמין שירות הקפצת התרמילים הגדולים מנקודה לנקודה בחלק מהטרקים ולמעוניינים לנסוע באוטובוסים ממקום למקום ישנה אפשרות לרכוש פס לתקופה. לצד נוחות הטיול גם הביטחון האישי מאד גבוה, אם כי באזורים מבודדים רצוי להימנע מלהשאיר ברכב חפצים יקרים ובוודאי לא את כל רכושכם בשל תופעה של פריצות לרכב.

מסלולי טיול ואתרים מומלצים בניו זילנד

בפוסטים הבאים נתאר כמה ממסלולי הטיול, האתרים, האטרקציות והתופעות הייחודיות המומלצות לביקור בשני האיים של ניו זילנד, חלקם ידועים יותר וחלקם מחוץ למסלול המטיילים השחוק: הערים אוקלנד, וולינגטון, כרייסטצרץ', דנידין, טרקים בשמורות טבע מרהיבות: ביי אוף איילנדס, שמורת הטונגרירו, שמורת הקורמנדל, הטרק המרהיב והמפנק לאורך הפיורדים של הקווין שארלוט, טרק חופי הכולל גם שיט קיאקים בשמורת אבל טאסמן, שמורת מילפורד המרהיבה והפארק הלאומי קטלינס שבדרום האי הדרומי שנותן תחושה אמיתית של קצה העולם,  אתרי טבע מרהיבים כמו: מערת התולעים הזוהרות ואיטומו, התופעות הגעשיות ומרכז התרבות המאורית באזור רוטורואה וטאופו כולל Wai-O-Tapu, שיט לצפיה בדולפינים בחצי האי אקרואה ושפע של מוזיאונים מעניינים כמו מוזיאון טה פאפא לתרבות המאורית בוולינגטון, מוזיאון המדע בכריסצרץ', מוזיאון האמנות הנלבשת, מוזיאון האמנות בדנידין, פארק האשליות פאזלינג וורלד, שיט לצפייה בלוויתנים בקאיקורה, יערות הגשם בצפון מערב האי הדרומי, סלעי הפנקייק, יערות הגשם והמעיינות החמים בארתור פס,  מושבת כלבי הים ליד ווסטפורט, צפייה בפינגווינים באומרו וביקור בעיירות נעימות הממוקמות על רקע נופים דרמטיים כמו טאופו, קווינסטאון, וואנאקה ועוד….

south-island1-090

 

פוסטים נוספים שכתבנו על ניו זילנד:

בעלי חיים, נופים ותופעות גאולוגיות בקצה הדרומי של ניו זילנד

הטרק לאגמי טאמה בשמורת הטונגרירו

גייזרים ובוץ מבעבע בפארק התרמלי Wai O Ta Pu

תגובה אחת

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.