שביל הפסגה בהר תבור ומוזיאון המרציפן

בשבת האחרונה נצלנו את שרידי מזג האוויר הטוב, רגע לפני שהגשם חוזר ונסענו לטיול בשביל הפסגה בהר תבור, שכשמו כן הוא מקיף את פסגת הר תבור. החנינו את האוטו בסמוך לנקודת ההתחלה של המסלול (יש חניה בקטע שבין שער האבן לכנסיה) שנמצאת בקרבת שער האבן. המסלול הוא מסלול מעגלי באורך של כ-2 ק"מ ומסומן ברובו בשחור לבן (בדרך ישנן התפצלויות מהמסלול המעגלי לשבילים נוספים שמסומנים בצבעים שונים. המסלול המעגלי מסומן בשחור לבן. יש לשים לב שלקראת סיום המסלול מגיעים לנקודת מפגש עם שביל שמסומן בירוק לבן. יש לבחור בסימון זה כדי לסיים את המסלול המעגלי).

הלכנו לנו בכיף, נהנים מהנוף של שדות עמק יזרעאל שנשקף וניסינו לנחש מהם הישובים שראינו באופק. כמה מאות מטרים אחרי תחילת המסלול ישנה מערה קטנה, שהילדים ומעין נכנסו אליה. הביקור בה הוא קצרצר.

בערך באמצע הדרך עשינו הפסקה לארוחה קלה ולידינו התיישבה קבוצה של מטיילים, שכנראה היא חובבת שירה. המדריך השמיע להם במהלך ההפסקה את השירים איריסים ואת שיר העמק , הם הצטרפו אליו בשירה וגם אנחנו מלמלנו את המלים שזכרנו ונהננו מהאווירה הטובה. השביל עצמו קל מאד להליכה ובעונה זו הוא טובל בפריחה של שקדיות, רקפות, כלניות ועיריות.

בסיום המסלול רצינו לבקר בכנסיה, אך היא היתה סגורה בשעה זו. הכנסיה פתוחה בין השעות 8:00 – 17:00, אך בימי שבת היא סגורה בין השעות 12:00 -14:00. עם זאת בקרנו בעבר בכנסיה הזו פעמים רבות.

הכנסייה נבנתה בתחילת המאה ה-20 על יסודות של כנסיה מהתקופה הביזנטית. הר התבור קדוש לנוצרים היות ועל פי האמונה בהר התבור נפגש ישו עם משה ואליהו והוכרז מעמדו כבן האלוהים ועל כן מכונה הר התבור גם הר ההשתנות. בכנסיה ישנו פסיפס שמתאר את סיפור ההשתנות. עם סיום המסלול נסענו למוזיאון המרציפן שבכפר תבור הסמוכה.

בקרנו בעבר במקום, אך כבר מספר שנים שלא היינו והמקום השתנה. באתר מחולק לשני אזורים. באזור הראשון ישנה חנות גדולה שמוכרת מרציפנים שונים וכן מגוון נוסף של מוצרים. בתוך החנות ישנו חדר קטן שבו אפשר לצפות בסרט קצר שמספר על המרציפן. באותו חדר וכן בחנות ובאזור השני ישנם פסלים רבים ממרציפן: דמויות של מנהיגים, דמויות מסרטים מצוירים, פרות וירקות ועוד. בחדר שמול החנות מתקיימות סדנאות לפיסול במרציפן. הביקור עצמו הוא בחינם והסדנאות עולות כסף. אנחנו הסתפקנו בביקור במקום, היות ונעה ורועי הודיעו שלא מעניין אותם לעשות סדנה במרציפן. כמו כן יצא מהמקום סיור מודרך לשדות עצי השקד (הסיור עצמו הוא ברכבים פרטיים ובשדות ניתנת הדרכה), אך נעה כבר היתה ממש רעבה והחלה לגלות סימנים של חוסר סבלנות, כך שוויתרנו על הסיור. ארוחת צהריים אכלנו בבית קפה שנקרא קפהדרציה ושוכן בבנין המועצה של כפר תבור בסמוך למספר מבנים בעלי חשיבות היסטורית.

IMG_8622
בית ויתקין בכפר תבור

הישיבה בבית הקפה היתה מאד נעימה והמקום היה מלא בזוגות ומשפחות. התפריט מגוון גם לילדים וגם למבוגרים והאוכל עצמו חביב. הקפה וצלחת העוגיות שהזמנו התעכבו מאד, אך יאמר לזכות המקום שהם בחרו מיוזמתם לא לחייב אותנו בתשלום על כך.

 

פוסטים על טיולים נוספים בסביבה: 

טיול חג המולד בנצרת העתיקה

טיול חנוכה במחלבת שטראוס ובנצרת

פריחה מרהיבה בדרך נוף יער בית קשת

 

תגובה אחת

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.