טיול שבת לאורך שביל סובב כינרת מכפר נחום למפרץ אמנון

בשנים האחרונות יזמה החברה להגנת הטבע פרויקט שמטרתו הכשרת שביל שיאפשר הליכה חופשית ומסודרת סביב הכנרת, שביל סובב כנרת. אורך השביל המקיף את הכנרת הוא 60 ק"מ, אך בינתיים הוכשרו  4 קטעים להליכה באורך של 35 ק"מ. באחת השבתות הנעימות בחורף יצאנו לטייל בקטע שמתחיל בגן הלאומי כפר נחום וממשיך עד למפרץ אמנון. החנינו את המכונית בחניון המסודר של כפר נחום (החניה במקום היא בחינם) והלכנו צפונה על קו המים לכיוון מפרץ אמנון. ההליכה היא על שביל מסודר ומסומן בצבע סגול.

ההליכה מאד נוחה: היא מישורית, קרובה מאד לקו המים ולכל האורך נשקפים מראות יפים של הכנרת. במהלך המסלול עשינו עצירות לשתיה ולארוחת בוקר ובחלק מהמקומות להקות של שפני סלע  נחו על האבנים במרחק קצר מאיתנו. ישנם חלקים בשביל שהם מוצלים וישנם חלקים חשופים, אך מזג האויר היה מאד נעים וההרגשה היתה שהשמש מלטפת אותנו. הלכנו עד למפרץ אמנון וכיון שהיינו רק עם האוטו שלנו והמסלול הוא קוי ולא מעגלי חזרנו קטע זה ברגל עד לנקודת ההתחלה, החניון בכפר נחום. ברקע  ניצבת כנסיה הבולטת בכיפות האדומות שלה – כנסיית שנים עשר השליחים. השם של הכנסיה מנציח אירוע חשוב מאד של בחירת שנים עשר שליחים על ידי ישו בכפר נחום. הכנסיה שייכת לזרם היווני אורתודוקסי והיא מרשימה ביופייה. היא בנויה בצורת צלב, קירותיה לבנים ומעליהם ניצבות חמש כיפות אדומות. בתוך הכנסייה ישנם ציורי קיר מרשימים המכילים מוטיבים מהברית החדשה שצויירו על ידי ציירים שהובאו מיוון. הכנסיה טובלת בגן פורח שטווסים מתהלכים בו וניתן לעצור למנוחה באחת מפינות הישיבה המפוזרות בו מהן ניתן להשקיף לכנרת.

כנסיית שנים עשר השליחים

התפעלנו מיופיה של הכנסיה ומהנוף הנשקף ונחנו מעט מתחת לעץ תות. חזרנו למכונית והמשכנו למסעדת "צל תמר", שנמצאת בכניסה לקיבוץ אשדות יעקב איחוד. המסעדה היא ותיקה מאד, נעימה לישיבה – ניתן לשבת בפנים או בחוץ וכל אחד יכול למצוא בה מה לאכול: סלטים, בשרים, דגים, מנות ילדים ועוד. אנחנו אכלנו בה פעמים רבות כשטיילנו באיזור וגם הפעם היא היוותה סיום מוצלח לשבת כיפית.

 

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.