טיול אביבי בשמורת נחל פולג

יום למחרת ליל הסדר היינו באזור המרכז  והחלטנו  לטייל בשמורת נחל פולג, שמורת טבע יפה המרוחקת סך הכל עשרים דקות נסיעה מתל אביב הכוללת מסלול מעגלי מקסים של כשעתיים הליכה  בטבע המתאים לכל המשפחה.

התחלנו את המסלול  שהוא חלק מ"שביל ישראל" מספר מאות מטרים אחרי תחנת הדלק ביקום, ליד שלט ישן של פארק יקום כשברקע מרבדים של חרציות צהובות.

IMG_7734

עברנו את שרידי ח'ירבת זבאבידה שהיה כפר בת של הכפר זיבד שבשומרון, אשר ננטש במהלך מלחמת העצמאות והמשכנו עם השביל שהוביל לתוך שרידיה של ביצת החורף שרבות כמותה אפיינו את השרון עד לשנות השלושים. נחל פולג שמנקז את השומרון נתקל ברכס הכורכר ובהיעדר ניקוז נוצרו באזור בעיקר בתקופות החורף ביצות נרחבות.

המשכנו ללכת בתוך הסבך שלצד הביצה עד שהגענו לשביל שהוביל למעלה רכס הכורכר שצופה על כל האזור – תל פולג. יחד עם הילדים טיפסנו את העלייה בריצה וצפינו על כל השמורה היפה, מזרחה לעבר פרדסי השרון ומערבה לעבר השמורה והמחצבה הנטושה שגרמה להרס חלקים ניכרים מרכס הכורכר ומהתל. המשכנו בשביל לעבר חורשת האקליפטוסים, שם עשינו הפסקת אוכל ולאחר מכן המשכנו  שביל ישראל.  עברנו את  שרידי המבנים הראשונים של מושב אודים משנת 1948, את המטעים של המושב ומשם במסלול חשוף מכוסה במרבדים של חרציות הלכנו  לאורך תוואי הנחל כשבדרך מעין ורועי ערכו ביניהם תחרויות ריצה.

בשלב מסויים הגענו לגשרון שעבר מעל לנחל פולג וממנו נשקף נוף מקסים של האזור ותוך זמן קצר הגענו אל מתחת לגשר הגדול של כביש החוף שעבר מעלינו.

המשכנו עוד כמה מאות מטרים לתך אזור הדיונות, שמגיע עד לחוף הים בקרבת מכון ויינגייט ומכאן עשינו את הדרך חזרה. כאשר הגענו לחורשת האקליפטוסים בחרנו לחזור דרך שביל שהקיף את אגם יקום שהיה אף הוא חלק מביצות הפולג ומכאן הגענו לכביש ולאחר כמה מאות מטרים חזרנו לרכב.

IMG_7782

מכאן החלטנו לסיים את היום היפה בפארק רעננה, שם עשינו שיט בסירה ממונעת באגם המלאכותי שבמרכז הפארק היפה, הילדים שיחקו במתקנים, התרחצו במפלונים שנשפכים אל האגם  ולבסוף אכלנו צהריים במסעדה המקומית.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.